ÖLÜM DİYETİ..

ÖLÜM DİYETİ!

Biz kadınlar.. ah biz kadınlar.. çikolatayı severiz tatlıları severiz hele çikolatalı tatlılara asla hayır diyemeyiz. sonra kilo alınca da dukan diyeti senin plates kursları benim.. ama bugün burada bahsetmek istediğim ne diyetler ne de egzersizler..

ZAYIFLAMANIN EN KOLAY VE KISA YOLU: KUSARAK ZAYIFLAMAK.

yukarıda yazdıklarım eksik oldu. “ZAYIFLAMANIN EN KOLAY, KISA VE ÖLDÜRÜCÜ YOLU” demeliydim.

haberlerde bir sıralar “manken hastalığı” olarak geçen kusarak zayıflama şimdi gençlerin şişman gençlerin hatta “kendilerini şişman hisseden gençlerin” en çok başvurduğu yöntem. bende çevremden o kadar duydum yapan kişileri o kadar gördüm ki yazma ihtiyacı hissettim.

kusarak zayıflamanın genel mantığı miden patlayana kadar canın ne isterse ye ve kus. sonra tekrar ye ve tekrar kus. ve tekrar ve tekrar..

peki ya bu sırada ihtiyacı olan besini alamayan vücudunuzda ne oluyor? durun ben söyleyeyim hızla depolardaki enerjileri yakıyor. bu diyetle haftada 10 kilo bile verebilirsiniz. vücudunuz ölmemek adına vucudunuzda kaslarınızı dahil eritir. yalnız atladığımız bir bölüm var. şunu bilin ki kimse sonsuza kadar yediklerini kusarak yaşamamıştır. şimdi sizin verdiğiniz o 5 kilo yarın alacağınız 10 kilo demek oluyor

sonsuza kadar her yemekten sonra kusacak mısınız? kendinizi kandırmayın ve sakın “3 hafta kusarım bırakırım, sadece çok yediğim zamanlar kusarım, kiloları bir vereyim bir daha yok” gibi bahanelerle kendi vicdanınızı rahatlatmaya çalışmayın. kargalar bile gülmüyor buna. şunu unutmayın bu bi alışkanlık. sigara uyuşturucu neyse bu da o. az az başlarsınız bırakamazsınız. en iyisi nefsinize hakim olmak

kusarak zayıflarsınız ama bu sırada metabolizmanız yavaşlar. organlarınıza yeterince besin gitmez ve mutlaka bir şeyler ters gitmeye başlar. saçlarınız aşırı derecede dökülür tırnaklarınız zayıflar adet düzeniniz bozulur adet görmezsiniz. üstüne bir de kiloları tekrar alırsınız. kusarak zayıfladıysanız ve başınıza yalnızca bu saydıklarım geldiyse şimdi bu bilgisayarın başından kalkın ve gidip 2 rekat şükür namazı kılın.

abartıyor muyum? hayır.

bu yöntemin beraberinde getirebileceği hastalıklar:

ülser, gastrit, mide kanseri, reflü, dişlerde dökülme, göz damarlarında çatlama, kalp krizi, sistemik lupus eritrematozus, yemek borusu iltihapları ve buraya yazmakla bitiremeyeceğim kadar çok mide ve yemek borusu hastalığı.. kendinize bunları yapmayın hakkınız yok..

bir de bu işin manevi boyutu var ki şuan giremeyeceğim. sadece şunu bilmeliyiz ki bizim müslüman kardeşlerimiz sınır komşularımız açken afrikada hala açlıktan ölen çocuklar varken biz burda keyfimizden yiyip yiyip kusarsak bunun hesabının sorulacağı bir yerler mutlaka vardır.

bu yazıyı bir bulmia nevroza hastası olarak okuduysanız lütfen şuan şimdi bırakın. zararın neresinden dönseniz kardır. bu sizin hayatınız. ne olacak yani sizde biraz toplu olun ne var? sizi de böyle sevsinler? kafanıza göre yiyin gezin tozun ve eğlenin. herkes 34 beden olmak zorunda değil ki. siz böyle de güzelsiniz. ama eğer gerçekten obezite oldugunuzu düşünüyorsanız ve kilo vermeye sağlıklı kilo vermeye kararlıysanız bir diyetisyene gidin yada gerçekten iyi bir diyet listesi hazırlayın. (ben de artık blogumda diyet yemekler paylaşmaya karar verdim.) ve unutmayın bu yaşam sizin bu hayat sizin.

ve kusarak sadece kilolar değil ömrünüzden YILLAR da gidiyor..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir