TATLI ÇITIR ÇUBUKLAR

dün bütün bir haftanın yorgunluğu ile bütün cumartesimi evde televizyonla bütünleşerek geçirmeyi planlarken kuzenim arayıp “1 saat içinde sizdeyiz ” demesiyle kendime geldim. evde misafirin önüne konacak yemek namına hiçbir şey yoktu. hızlıca kısır yapmaya koyuldum ve buzluktaki gözlemelerimden çıkarttım. buzluğu açarken aklımda tatlı bir şeyler de yapsa mıydım düşüncesi varken gözüme bir paket ilişti: MİLFÖYLER!

kuzenimin 3 tane canavarı pardon çocuğu var. (: 3ü de birbirinden tatlı ama yaramazlık konusunda kendilerini kaybediveriyorlar bazen. en son geldiklerinde teras kattaki saksılarımın hiç birinde çiçek kalmamıştı. “teyzee sana çiçek topladık ” diye geldiklerinde gerçekten gözlerim dolmuştu (:

en çok o küçük canavarların hoşuna giden ve süpriz misafire yapılabilecek hızlı bir atıştırmalık olan tatlı çıtır çubuklar tarifini sizlerle paylaşmaya karar verdim 🙂

kalori bakımından eğer bir çubuga 2 çay kaşığı şeker olacak kadar batırırsanız 70 kal. (adet tabikii )

3 çay kaşığı şeker olacak kadar batırırsanız da 85 kalori.

MALZEMELER

mlföy hamuru

toz şeker

su

YAPILIŞI

milföylerin 1 tanesini 5 parça olacak şekilde kesin ve kestiğiniz parçayı önce suya sonra şekere bandırdıktan sonra yağlı kağıt serilmiş yada yağlanmış tepsiye dizin ve önceden ısınmış 200 derece fırında kızarana kadar pişirin.

(ben çikolatayı eritip ona batırarak servis yaptım, kesinlikle tavsiyemdir)

One thought on “TATLI ÇITIR ÇUBUKLAR”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir